05 August 20

BISERICA ȘERBAN VODĂ a construit o GRĂDINIȚĂ pentru copii parohiei

   Cu ajutorul bunului Dumnezeu şi cu contribuţia discretă şi benevolă a multor credincioşi, am reuşit acreditarea de către A.R.A.C.I.P. (Agenţia Română de Asigurare a Calităţii în Învăţământul Preuniversitar) a Grădiniţei Şerban Vodă. De acum, copiii parohiei noastre pot fi înscrişi la grădiniţa noastră,începând cu 1 septembrie 2020.
   Ne străduim să oferim acestor copii toate condiţiile absolut necesare unei creşteri normale. Totodată, pe lângă programele care se vor desfăşura conform normelor Ministerului Educaţiei şi Cercetării, vom căuta să facem cu ei ore de religie, muzică, pictură, limba engleză cu scopul de a-i pregăti cât mai bine ca să ducă mai departe frumuseţea sufletului românesc.
   Toţi cei care doresc să-şi înscrie copiii în această grădiniţă, pot lua legătura cu părintele diacon Cristian Filiuţă. Iar părinţii care doresc să viziteze grădiniţa o pot face începând cu data de 15 august 2020.
   Slavă lui Dumnezeu pentru toate!
 
scrie părintele Părintele Dinu (bisericaserbanvoda.ro)
Lasa un comentariu
avatar
Articolul lunii
Retele Sociale
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Comentarii
  • Apreciate
  • Vizualizari
Citate Ortodoxe